Akkoç Elektrik

Türkiye’nin elektrik üretiminin önemli bir kısmını karşılayan yenilenebilir enerji kaynaklarından olan güneş ve hidroelektrik santrallere yatırım yapan İş Holding, Akkoç Elektrik çatısı altında bulunan ve çok özel bir proje olan REMSU HES ile doğaya zarar vermeden elektrik enerjisi elde etmektedir. Mersin’deki Tarsus Çayı üzerinde DSİ Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilmiş olan Berdan Barajı’nın II Nolu Tünelinden, Mersin Sulamasına su veren BS II Kanalının hemen önünde inşa edilen REMSU HES, 2012 yılından beri aralıksız faaliyet göstermektedir.

İnosol

INOSOL markası ile ülkemizin en büyük yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisini kullanarak Türkiye’de kurulmuş ve kurulacak olan tesislerin iklimlendirme ve buhar ihtiyaçlarını karşılamak iin gereken enerji çevrim makinalarını projesini, KOSGEB, TÜBİTAK ve İTÜ iş birliğiyle hayata geçirmiştir.

İş Holding, diğer elektrik üretimi tekniklerine kıyasla çevreye zararlı etkisi çok daha az olan rüzgar türbinlerinin yerli üretimi konusunda AR-GE çalışmalarını sürdürmektedir.

Diğer Faaliyet Alanları