Parmak Isırtan LEZZET

KFC

İŞ Holding'in en büyük başarılarından biri de 2020 yılında dünyaca ünlü Kentucky Fried Chicken Türkiye'nin (KFC Türkiye) satın alımını tamamlamak oldu. KFC Türkiye, İŞ GIDA bünyesine alındı. İş Holding bu alım sonrası KFC’nin Türkiye ve KKTC master franchise’ı oldu. 250. restoran, KFC Global CEO’su ve Başkanı'nın da aralarında bulunduğu Yum! Brands’in üst yönetim ekibinin katılımıyla İstanbul'da açıldı. KFC Türkiye, ülkedeki hepsi kendine ait 400 restoran hedefine emin adımlarla ilerliyor.

Orjinal Pan Hamurunun Yaratıcısı

Pizza Hut

İş Holding'in fast food restoran işletmeciliği alanındaki genişleme stratejisi Pizza Hut ile devam etti. İŞ Holding, Pizza Hut Türkiye satın alımını başarıyla tamamlayarak Pizza Hut’ın Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'taki master franchise’ı oldu. Pizza Hut Türkiye, şu anda 100'e yaklaşan Pizza Hut restoranlarının sayısını görülmemiş bir büyüme hızıyla artırmaya, ürün kalitesini ve çeşitliliğini geliştirmeye devam ediyor. Son dönemde İş Holding kurduğu ISH Germany firması ile Pizza Hut’ın Almanya master franchise haklarını da almıştır ve bu ülkedeki 90+ restoran ile operasyonları yürütmektedir.

1937'den Beri Değişmeyen LEZZET

Krispy Kreme

İŞ Holding gıdada büyüme hedefi paralelinde bünyesine Krispy Kreme’in Türkiye Operasyonunu da kattı. Krispy Kreme, İş Holding yönetimi altında Türkiye genelinde ve bazı komşu ülkelerde şubeler açmaya devam ediyor. İş Holding’in restoran işletmeciliğindeki tecrübesi ve entegre destek sistemi ile Krispy Kreme Türkiye ve çevre ülkelerde daha hızlı büyüyecek.

Kuruyemişte Aradığınız Tazelik

Peyman

PEYMAN, Türkiye'nin önde gelen sağlıklı ambalajlı kuruyemiş ve kuru meyve üreticisidir. İŞ Holding, PEYMAN’ı bünyesine katarak İş Holding gıda birimini Türkiye’nin en hızlı ve istikrarlı büyüyen gıda operasyonlarından biri haline getirmiştir.

Peyman markasına ilgi gösterilmesinin sebebi İş Holding’in sürdürülebilir bir geleceğe yatırım için önceliğin tarım olduğunu öngörmesi ve Peyman ile Türk tarımına ve çiftçisine destek verme arzusudur. Peyman’ın geniş ürün yelpazesi yurtiçi kadar yurtdışında da ihracatta önünü açmakta ve Holding’in mali yapısına katkı sağlamaktadır.

Ekspres Kurye Hizmetleri

İş Ekspres

2021 yılında kurulan İŞ Ekspres, KFC, Pizza Hut ve Krispy Kreme gibi grup şirketlerinin yanı sıra ülke çapındaki süpermarket zincirleri ve on-line alışveriş siteleri için paket servis hizmeti veren bir diğer stratejik şirketimizdir.

Türkiye geneline dağılmış 800 + kurye, merkezi operasyonu ve kendi geliştirdiğimiz takip yazılımı ile alınan siparişleri kaliteden ödün vermeden, zamanında, eksiksiz, sıcak ve taze bir şekilde ulaştırmaktadır.

Diğer Faaliyet Alanları